میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن چیست؟

  1391/11/14

با آرایش دائم (میکروپیگمنتیشن) آشنا شوید و از آن لذت ببرید آیا دوست دارید صبح ها کمی بیشتر بخوابید؟ دوست دارید هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید آراسته باشید؟ دوست دارید بدون نگرانی از پاک شدن آرایشتان ورزش کنید و از شنا کردن لذت ببرید؟ میکروپیگمنتیشن راه حل شماست؟


 

بیشتر خانمها در طول زندگی خود با مشکلاتی مانند عدم قرینگی ابروها و لبها، از دست دادن ابرو و مژه ها به دلایل گوناگون، جای تاتوهای قبلی، خالی بودن تاج ابروها و یا فرم نامناسب ابروها، تغییر رنگ تاتوهای قبلی و  ... مواجه هستند و ممکن است این موارد باعث آزار فکری آنها بوده و به دنبال راه حلی برای رفع ایرادات فوق باشند؛ متخصصین و مهندسین شرکت amiea آلمان، پس از سالها تلاش و تجربه در نهایت تکنیک میکروپیگمنتیشن (Micropigmentation) را راه حل موارد فوق دانسته­اند.

میکروپیگمنتیشن در لغت به معنای کاشت رنگ دانه های ایمن در قسمت فوقانی لایۀ درمیس پوست است و بیشترین کاربرد این تکنیک در حال حاضر آرایش دائم میباشد و از طریق آن میتوان بدون اغراق آمیز شدن چهره افراد زیبایی طبیعی را به آنها هدیه کرد. میکروپیگمنتیشن تکنیک پیشرفته تری نسبت به تاتوهای قبلی است و چند تفاوت با تکنیک تاتوهای قبلی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو ها:

1-      مهمترین تفاوت پیگمنتیش با تاتوها در استریل بودن این کار است و دستگاه مورد استفاده برای این کار، دارای کاتریج های یکبار مصرف می باشد و ساختار خود دستگاه امکان برگشت خون و لنف را به داخل دستگاه و به طبع امکان انتقال بیماریها را تقریباً غیرممکن ساخته است.

2-     تفاوت دیگر در عمق کاشت رنگها است، که در روش تاتو رنگها در عمق زیاد کاشته می شدند و در مواردی حتی باعث آسیب به ریشه مو می گردید ولی در پیگمنتیش رنگها در عمق کمتری نسبت به تاتو کاشته شده و در نتیجه امکان تغییر بر روی پیگمنتیشن راحت تر است و در صورت تمایل اشخاص می توان مدل و شکل پیگمنتیش را عوض کرد.

3-     د رتاتوهای قبلی معمولا رنگها استفاده شده بعد از مدتی به ته رنگهای نارنجی، قرمز، خاکستری، سرمه ای و ... تبدیل می شدند ولی رنگهای مورد استفاده در پیگمنتیشن حداقل تغییر رنگ را دارند.

4-     در روش تاتو های قبلی درد بسیار زیاد و همراه با خونریزی بوده و معمولا بعد از انجام کار زخم ایجاد می شود و فرد تا مدتها از فعالیت روزانه خود بازمی ماند؛ ولی در پیگمنتیش به دلیل استفاده از سوزن های ظریف درد بسیار کاهش یافته و زخم و خونریزی ندارد و تنها چند روز پررنگی در محل پیگمنت شده وجود دارد و پس از ریختن رنگهای اضافه و به اصطلاح جا افتادن پیگمنت،  رنگ طبیعی خود را نشان می دهد.

میکروپیگمنتیشن توسط دستگاهی به نام amiea med revive که ساخت کمپانی MT.Derm کشور آلمان میباشد انجام می شود. این دستگاه دارای حداکثر ایمنی و مبتنی بر اصول بهداشتی است. به منظور رعایت استاندارهای بهداشتی اتحادیه اروپا و کنترل عفونت،  کارتریج های یکبار مصرف برای دستگاه طراحی گردیده است. شایان ذکر است رنگ های مورد استفاده با این دستگاه دارای دامنه گسترده و کاملاً طبیعی است و از نظر ایجاد حساسیت و آلرژی تست شده­اند و تکنیک هاشور استفاده شده توسط این دستگاه بافتی ظریف و بی نظیر همانند بافت مو ایجاد میکند و در اکثر مواقع تشخیص مرز بین پیگمنت و ابروی خود فرد غیرممکن است.  لازم به ذکر است که هاشور یک تکنیک است که می­توان با دستگاههای مختلف اجرا شود ولی با دستگاه amiea med revive به صورت ظریف و طبیعی تر و با امکان انجام هاشورها با ضخامت های مختلف به دلیل داشتن کاتریج های متنوع  می باشد.

از میکرو پیگمنتیشن می توان در مواردی مانند هاشور و اصلاح شکل ابروها، خط چشم دائمی، اصلاح فرم لبها و برجسته تر نشان دادن لبها،  بهبود خط لب پس از ضربه یا جراحی، تقویت مژه برای مژه های کم پشت از طریق تکنیک هاشور،  قرینه سازی ابروها، مخفی کردن قسمتهای  بی مو در بیماران دارای جای زخم بر روی فرق سر ، اصلاح رنگ لبهایی که سرخی خود را از دست داده اند و یا کبود شده اند، پیگمنت پلک برای افرادی که از لنز تماسی استفاده می کنند و یا افراد مبتلا به پیرچشمی و یا زنانی که به آرایش چشم معمول آلرژی دارند استفاده کرد و بیشترین کاربرد این تکنیک برای اصلاح تاتوهای قبلی که تغییر رنگ داده و یا چند شاخه شده اند می باشد که می توان شکل و رنگ تاتوهای قبلی را اصلاح کرد.

Text Box: آیا دوست دارید جوانتر و زیباتر شوید؟ آیا دوست دارید هر روز صبح که از خواب برمیخیزید بدون آرایش آراسته باشید؟ آیا دوست دارید بدون نگرانی از پاک شدن آرایشتان ورزش کنید ؟ آیا از ابروهای کم پشت و ناهماهنگ خود خسته شده اید؟ آیا لبهای شما در گذر زمان زیبایی و سرخی خود را از دست داده است؟ آیا از داشتن ابرو و مژه های خود به دلایل مختلف محروم شده اید؟ آیا دوست دارید زیبایی طبیعی و اروپایی را تجربه کنید؟ آیا از شکل تاتوی قبلی خود خسته شده اید و یا جای تاتوهای قبلی شما را آزار می دهد؟ میکروپیگمنتیشن راه حل شماست عکسها متعلق به نمونه کارهای خانم نیکا مهدوی است و سوء استفاده از آنها پیگرد قانونی دارد. در حال حاضر میکروپیگمنتیشن به عنوان تکنیکی جدید و منحصر به فرد در ایران مطرح است  و  خانم نیکا مهدوی مربی رسمی میکروپیگمنتیشن می باشند؛ خانم مهدوی دوره دیده گریم سینمایی و آرایشی وزارت ارشاد، دارای مدرک Young Style اتریش، Wella آلمان، طراحی صورت و بدن Bio – Touch آمریکا، CDC Color &Hair ایتالیا و دارای Certificate از شرکت amiea آلمان می باشند و میکروپیگمنتیشن را به صورت حرفه­ای اجرا کرده و آموزش می­دهند. و دارای آلبومی جامع از پیگمنت های انجام شده بر روی افراد با پوستها و سلیقه های مختلف میباشند.